Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Setkání mládeže v médiích

26. 7. 2013 10:39

Světové dny mládeže, které právě probíhají v Riu, neunikají pozornosti médií. Jak o nich informují a na co se zaměřují?

Pravidelné reportáže najdeš na TV NOE, která Setkání věnuje ve svém vysílání hodně prostoru. Na jejích webových stránkách najdeš jak živé přenosy, tak kratší reportáže.

O papežově cestě do Brazílie důkladně informuje také Rádio Vaticana, kde se dozvíš nejen to, co všechno František v Riu stihl udělat a koho navštívil, ale také tam najdeš nekrácené přepisy jeho promluv. (Odkazy na promluvy jsou v jednotlivých článcích.)

O SDM pravidelně informuje také rádio Proglas, jehož zpravodajské speciály o Riu si můžeš pustit každý den od 21.20.

Z křesťanských médií není pozadu ani Katolický týdeník, který se Setkání věnoval jak v čísle z minulého týdne, tak v aktuálním výtisku.

Dalším rádiem, kterému SDM neunikají, je Český rozhlas.

 

Foto: Jan Čermák

 

Na SDM nezapomíná ani Česká televize. Kromě přímého přenosu závěrečné mše svaté dodává také články s aktuálními informacemi. Zde například najdete i rozhovor s P. Janem Balíkem, vedoucím sekce pro mládež ČBK, kterému volali přímo do Ria. (Pod videem klikni na "rozhovor s Janem Balíkem".)

Z novin se o SDM píše například v Lidových novinách, které ve svém článku čerpají ze zážitků P. Jendy Balíka, Honzy Pilaře a Jitky Roubalové, kteří píší články i na tento web.

Z jiného úhlu pohledu (více zasvěceného do situace v Brazílii) se na setkání v Riu dívá redaktor Deníka Referendum František Kalenda.

Ani internetové servery, jako ihned.cz a idnes.cz, nezůstávají pozadu, avšak zaměřují se spíše na bezpečnostní stránku akce a protesty.

Narazil jsi v médiích na jiný zajímavý článek? Poděl se o něj s námi třeba prostřednictvím komentářů k tomuto článku.

 

Článek bude aktualizován.

Zobrazeno 2552×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.