Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

O světovém dnu mládeže

16. 8. 2012 14:23

Základní informace

Účast českých poutníků zajišťuje Sekce pro mládež ČBK, která bude shromaždovat také přihlášky.

Přihlašování je možné POUZE do 15. ledna 2013!!! Pozdější přihlášky nebudou akceptovány z organizačních důvodů!!!

Přihlašování je přes internet (přes tyto stránky).

Z organizačních důvodů se mohou přihlásit pouze ti, kteří budou mít nejpozději v den odletu 18 let. Mladší jistě budou mít příležitosti, účastnit se SDM  v příštích letech.

Přibližná cena: cca 45 800 Kč

V ceně je zahrnuto: letenka (35 000 ), balíček poutníka, fond solidarity (10 EUR), doprava autobusem po Brazílii (do diecéze a zpět), náklady na pobyt před 16.7. a po 28.7., režie - celkem 10800 Kč.

Přesná cena bude stanovena až během jara 2013.

Ostatní

Česká republika nemá s Brazílií vízovou povinnost.

Povinné očkování není předepsáno, ale doporučuje se očkování proti žluté zimnici.

Cestovní pojištění si každý vyřídí sám.

Účast na SDM je vždy velikým duchovním zážitkem a zároveň poznáním jiné kultury.

Zároveň se jedná vždy o fyzicky a psychicky náročné dny.

 

Logo SDM - vizuální identita

Vizuální identita instituce nebo produktu představuje soubor grafických elementů nebo komunikačních prvků vztahujících se ke značce, jako jsou barvy, textury, tvary, grafická úprava a styly písma. Také grafická reprezentace SDM Rio 2013 se skládá ze symbolu a loga. Koncept symbolu představíme na následujících řádcích.

Na základě úryvku z evangelia svatého Matouše je patrná potřeba přímo odkázat na obraz Ježíše a význam učedníka. V tomto příběhu se Ježíš setkal se svými učedníky na hoře po svém zmrtvýchvstání. Jako symbol města Rio de Janeiro se Kristus Vykupitel nachází také na hoře. Tato pamětihodnost je známa v celém světě. Tématem je citát samotného Pána Ježíše, a proto jeho obraz zaujímá přední místo uprostřed symbolu.

Prvky symbolu tvoří obraz srdce, které se stalo středem víry národů. Také Brazílie bude středem mládeže při Světovém setkání. Ukazuje také vnitřního člověka, z této kompozice je patrný odkaz na učedníky, kteří Ježíše nesou ve svém srdci.

Paže Krista Vykupitele prochází celým obrazem srdce a symbolizují přívětivé Boží objetí všech národů a mladých, kteří budou v Brazílii. Představuje naše přijetí ze strany lidu velkodušného a pohostinného srdce. Horní část (zeleně) byla inspirována Cukrovou homolí (Pão de Açúcar – dvě hory v Riu tvořící siluetu města, pozn. překl.), všeobecně známém symbolu města Rio de Janeiro, a kříž v ní poukazuje na význam brazilského území známém jako Země Svatého Kříže. Tvary, které lemují hranici obrazu srdce, jsou modré barvy a omývají zelené a žluté pobřeží, které připomíná barvy brazilské národní vlajky.

 

Zobrazeno 9700×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.