Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Program

16. 8. 2012 14:20

16. – 22. července 2013 Předprogram: pobyt v diecézích.

23. – 28. července 2013 Světové dny mládeže Rio de Janieru

Program SDM se skládá z pěti hlavních událostí, na kterých se setkají všichni účastníci SDM z různých koutů světa. Kromě nich se poutníci účastní katechezí, kulturních akcí a pestrých doprovodných programů.

Hlavní akce:

Uvítací mše svatá - 23. července

Tato mše bude oficiálním začátkem letošních SDM, sloužit ji bude arcibiskup z Ria a proběhne na slavné pláži Copacabana.

Přivítání svatého otce - 25. července

Jedná se o první setkání všech mladých poutníků se svatým otcem. Proběhne bohoslužba slova a oficiální přivítání papeže, opět na pláži Copacabana.

Křížová cesta - 26. července

Vigílie - 27. července

Vigílie často bývá jedním z nejsilnějších zážitků na SDM. Probíhá večer a účastní se jí všichni poutníci. Součástí budou svědectví i modltiba vedená svatým otcem. Vigílie proběhne na místě nazvaném Campus Fidei, které je speciálně připravené na SDM.

Závěrečná mše - 28. července

Závěrečná mše se svatým otcem proběhne dopoledne na Campus Fidei, kde budou poutníci po večerní vigílii přespávat. Celá událost proběhne asi takto: svatý otec projede mezi poutníky v papamobilu, poté bude na pódiu sloužit mši svatou, na závěr vyšle poutníky do svých domovů a požehná tomu, aby nesli plody SDM. Na konci se dozvíme, kde se bude konat příští SDM.

Zobrazeno 7990×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.