Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Křížová cesta bez papeže

27. 7. 2013 9:15

Pátek patří na Světových dnech mládeže vždy křížové cestě. Papež se ji letos modlil na světoznámé pláži Copacabana. Ne všichni členové české výpravy se tam ale vydali. Někteří zvolili klidnější program v naší čtvrti, která je od centra města vzdálená alespoň dvě hodiny jízdy autobusem. Proto jsme uspořádali českou křížovou cestu ve farním kostele.

Liturgická skupinka rozdala některým lidem jednotlivá zastavení a ti si k nim měli sami připravit krátké zamyšlení a modlitbu. Začátek měl otec biskup Pavel Posád a shrnutí po posledním zastavení patřilo otci kardinálu Dominiku Dukovi. Jinak to bylo čistě na mladých (dobře, Jendu Balíka mezi ně započítám taky).

Já jsem si vzal šesté zastavení. Vždycky mi přišlo, že toho ta Veronika moc neudělala. Co pomohla Ježíšovi nějaká rouška? Kdyby mu radši poponesla kříž, dala lék na utišení bolesti nebo to celé římským rozmluvila. Vlastně udělala jenom malou drobnost, ale i po dvou tisících letech si o tom stále vyprávíme. Kdyby se každý z nás nebál takhle přihlásit k Ježíši, ačkoliv to není zrovna v módě. Kdybychom nikdy nepromeškali příležitost i k malému dobrému skutku… Tady v Riu je k nim spousta příležitostí. Dodávat ostatním dobrou náladu když prší, podělit se o tyčinku, usmát se i na člověka, který se na vás v autobuse tlačí…

Křížová cesta s papežem na pláži Copacabana.

 

Text: Jan Pilař

Foto: Dominik Novák

Zobrazeno 3836×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.