Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Křížová cesta s papežem na nejznámější pláži světa

31. 12. 2012 11:03

Brazilská pláž Copacabana a letecká základna Santa Cruz budou hostit účastníky světového setkání mládeže SDM 2013 v Rio de Janeiru. 

 

„Hlavní program setkání se uskuteční na pláži Copacabana, kde se chystá úvodní mše sv., uvítací program s papežem a také tradiční křížová cesta. Vigilie a závěrečná mše sv., na které očekáváme asi 2 miliony mladých, se bude konat na letecké základně Santa Cruz, “ řekl arcibiskup Orani Joao Tempesta.

Copacabana, 4 km dlouhá a až 70 m široká pláž, je proslavená nejen krásným pískem a luxusními hotely ale i konáním velkých koncertů, jako byl koncert Rolling Stones v roce 2006, kde se sešlo více než milión fanoušků.

Letecká základna Santa Cruz byla původně postavena pro vzducholodě Graf Zeppelin a Hindenburg, protože v letech 1931 – 1937 fungovala mezi Německem a Rio de Janeirem letecká přeprava pomocí vzducholodí. Na základně dodnes stojí hangár, který byl zapsán do seznamu světového kulturního dědictví jako poslední hangár pro vzducholoď na světě. Nyní základna patří brazilskému letectvu.

Arcibiskup Orani dodal, že pozval papeže, aby si prohlédl z blízka sochu Krista Vykupitele, který se tyčí nad Rio de Janeirem. I přes náročný program se mám papež setkat na stadionu Maracana i s 60 000 dobrovolníky, kteří budou na setkání pomáhat.

bak, CNA

 

 

Zobrazeno 1956×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.