Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Peripetie s balíčky

19. 7. 2013 8:34

Jen pro zajímavost… Pro balíčky poutníka jsme nakonec jeli až v úterý autem z půjčovny. Sice o voucherech, o kterých na webu organizátoři psali, nikde ani vidu ani sluchu, ale řekli jsme si, že je prostě z nich ve výdejním místě dostaneme!

Anděl to vyjednal

Lucka, Patty a Pepa vyrazili do Ria. Po 15.00 byli na místě jako nic a začalo vyjednávání. Když od nich v 18.30 přišla sms, že jim stále chybí 25 balíčků, které jim nechtějí vydat za nic na světě, poprosil jsem svého anděla strážného, ať tam zaběhne za svými kolegy a nějak to vyřeší. Zaletěl, což můj opravdu dělává a moc mi tak pomáhá, a tak nakonec přišel telefonát: Balíčky máme.

Ale to ještě není vše...

Jen tak mimochodem, výdejní místo celé odpoledne zelo prázdnotou, jen Češi vymáhali své zaplacené balíčky, ale ta byrokracie, ta zabije leccos. Lucka to svou vyřídilkou nakonec ukecala. Tak si říkám, zda lidé, když něco vymýšlí, dělají to pro byrokracii nebo pro lidi… Ale co, hlavně, že balíčky máme. Avšak v nich zase něco chybí - knížka programu festivalu mládeže v Riu. Proč chybí? No, protože jí nestačili organizátoři v tom svém zmatku vydat. Prý ji budou rozdávat snad na některých ulicích Ria až po našem příjezdu.

Když si uvědomím, že musíme vyzvednout ještě akreditaci kněží, novinářů a našich mladých, kteří budou na hlavním pódiu, tak si říkám, zda to vůbec do konce setkání stihneme.

Skvělí lidi, skvělé jídlo :-)

Jinak se ale máme skvěle. Jídlo báječné, nejde tady neztloustnout. Dělám, co můžu, ale asi si váhu neudržím. Zjistil jsem, že existuje další sebezápor: sedět u prohýbajícího se stolu a od super dobrého jídla si vzít jen tak trochu a ne více. Ou, to je námaha! Vše je teda výtečné, pokaždé jiný druh jídla. A to masíčko – většinou hovězí, ale super chutné.

Lidé jsou k nám mimořádné přívětiví a jsou rádi, že nás mohou hostit. Program probíhá ve čtyřech farnostech a je velice variabilní: modlitby, návštěva okolí města, památky, tance… prostě poznávání místní kultury. S tím také souvisí, že je na vše dost času, žádný spěch, nač dodržovat program, který stejně nakonec bude prima. No, my Češi s německými stopovými prvky to dost těžko zvládáme, ale zvykat si musíme.

Zdar všem doma. Díky za modlitby.

Autor: P. Jenda Balík

Foto: Dominik Novák

Mezititulky: redakce signály.cz

Zobrazeno 2091×

Komentáře

jeriska

To je tak super cist! - Paradni wyd "cestopis";)!

Ester-Michael

:-D

"Když od nich v 18.30 přišla sms, že jim stále chybí 25 balíčků, které jim nechtějí vydat za nic na světě... Ale to ještě není vše...
...Ale co, hlavně, že balíčky máme. Avšak v nich zase něco chybí - knížka programu festivalu mládeže v Riu. Proč chybí? No, protože jí nestačili organizátoři v tom svém zmatku vydat..."

Jak znám Brazilce, tak mě to vůbec nepřekvapuje:-D :-D....

Zobrazit 2 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.