Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Český dokument se představí v Rio de Janeiru

25. 6. 2013 14:43

Dokumentární film Moniky Höferové Bemba: Čekání na Godota bude promítán na filmovém festivalu, který se uskuteční během červencového Světového setkání mládeže v Riu de Janeiro. Jde o historicky první český film, který byl vybrán do této světové přehlídky.

„Dokument ukazuje setkání dvou kultur, dvou pohledů na svět a na život. Lidé z Evropy odjeli pomáhat s výukou do Afriky. Díky tomuto rozhodnutí získali nové zkušenosti, prozkoumali své hodnoty, udělali zkušenost s místními lidmi i sami se sebou. Měli možnost zakusit konfrontaci evropského a afrického světa,“ charakterizuje svůj film jeho autorka Monika Höferová.

Světové dny mládeže je světové setkání mladých pořádané katolickou církví a hostitelskou zemí. Poprvé pozval mladé k setkání papež Jan Pavel II. v r. 1984. Celosvětové setkání se koná jednou za 2-3 roky vždy střídavě v Evropě a jinde ve světě. Letošní setkání se uskuteční v Brazílii v Riu de Janeiro 23. - 28.7.

V rámci Světových dnů mládeže se koná i Festival mládeže. Skládá se z mnoha kulturních akcí a vystoupení - koncertů, výstav, divadel, tance a filmového festivalu. Pro filmový festival bylo letos vybráno na 50 filmů. Jedním z nich je i dokumentární film Moniky Höferové Bemba: Čekání na Godota.

http://youtu.be/K9p4OZ-h0M8

http://www.skutecnaafrika.cz/

Převzato z: http://tisk.cirkev.cz/z-domova/cesky-dokument-se-predstavi-v-rio-de-janeiru/

 

Zobrazeno 1336×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.