Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Chcete se vydat na setkání a sháníte ještě letenku?

1. 2. 2013 15:00

Chcete se vydat na setkání a sháníte ještě letenku?

"Letenka z Prahy do Ria a zpět během karnevalu v Riu mě např. stála celkem 12tis. Kč," říká Jan Puchnar, který radí:

  • Jste flexibilní v datech odletu a příletu (setkání bude 16-28.července) - nevadí Vám letět do Brazílie o několik dní dříve anebo zpět zase o několik dní později (ubytování má být zajištěno už od 13.7 až do 31.7)
  • Nevadí Vám přestupy (přímá linka Praha - Rio de Janeiro ani Bratilava nebo Vídeň - Rio de Janeiro neexistuje), přestupům se nevyhnete, u některých letenk bude jeden, u některých mohou být dva. V praxi to znamená že si odbavíte zavazadlo na prvním letišti a při přestupu jen projdete z jednoho letadla přes budovu terminálu do druhého - rozhodně nic čeho se obávat. Na přestup je ideální mít 2-3 hodiny, rezervační systém Vás většinou nenechá zarezervovat letenku s krátkým přestupem, kde byste nemuseli stihnout druhé letadlo - pokud se to náhodou stane (např. první let bude mít zpoždění, poletíte dalším letem)
  • Můžete letět i z jiného města - Vídeň, Berlín nebo Mnichov (a tam dojedete z Prahy/Brna autobusem), jsou to podstatně větší letiště a je tam více možností a aerolinek, se kterými letět
  • Často bývají levnější takzvané multicity letenky - např. letíte z Prahy do Ria a potom zpátky z Ria do Vídně (nebo i naopak - budete chtít cestovat po Brazílii, tam poletíte do Ria a zpátky ze Sao Paula)

Pro vyhledávání letenek pomáhá http://matrix.itasoftware.com- kde si zadáte parametry letenky (výhodou je že můžete vybrat více letišť přes odkaz nearby) a také navolit datum cesty a přidat rozmezí +- 2dny. Přes tento systém se letenka koupit nedá, ale najdete tu nejlevnější a pak si ji můžete koupit přes některého z prodejců (české: studentagency.cz nebo pelikan.cz, případně anglický: expedia.com).

Ceny letenek se ale mění prakticky neustále, takže za pár hodin to může vycházet jinak - třeba dnes jde koupit letenka z Vídně do Sao Paula (8.7) se zpáteční cestou z Rio de Janeira do Prahy (31.7) za 20.300Kč (s brazilskou společností TAM airlines). Můžete tak navštívit metropolitní Sao Paulo a 400km dlouhou cestu do Rio de Janeira podniknout autobusem. Tuto konkrétní kombinaci najdete a můžete koupit tady: http://bit.ly/10TOOIr (zkrácený odkaz) - 

Cena do 20.000 Kč je pěkná cena za zpáteční letenku, proto zkoušejte hledat během ledna, února a března a jak najdete, kupujte. Od dubna už budou ceny pravděpodobně stoupat. 

Pro zrychlení vyhledávání zadávejte města pomocí kódů letišť:

Praha (PRG), Vídeň (VIE), Rio de Janeiro (RIO nebo GIG), Mnichov (MUC), Berlín (BER), Budapešť (BUD)

                                                                                                                                 Jan Puchnar

 

 

Zobrazeno 1561×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.