Kolik zbývá do setkání?

Akce již proběhla.

Cestovní doklady do Brazílie

11. 12. 2012 18:48

Pro cestu do Rio de Janeiro je zapotřebí mít cestovní pas a také pojištění léčebných výloh do zahraničí.

Cestovní pas musí mít platnost minimálně 6 měsíců ode dne kdy přijedete do Brazílie. Vízum není potřeba, takže po příletu do Brazílie jen ukážete cestovní pas, do kterého dostanete razítko. Před odjezdem si 2x okopírujte stránku pasu s fotografií, jednu kopii si vezměte sebou a druhou nechte někomu doma. Doporučuji vyfotit si stránku s fotkou a poslat si ji na svůj email (v případě ztráty nebo krádeže pasu ji máte kdykoliv a odkudkoliv k dispozici).

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/jizni_amerika/brazilie/cestovani/visa.html

"Občané České republiky, kteří jsou držiteli platného cestovního pasu, mohou od 3. října 2005 vstupovat na území Brazilské federativní republiky bez víz za účelem pobytu, který nebude trvat déle než 90 dnů, a který nebude sloužit k výdělečné činnosti.Tato doba může být prodloužena za předpokladu, že celková doba nepřesáhne 180 dnů za posledních 365 dní. Ke vstupu na území Brazílie potřebují občané České republiky platný cestovní pas s minimální platností 6 měsíců od data vstupu." 

Pojištění léčebných výloh - někdy také cestovní pojištění, uzavírá se buď na dobu kdy budete v zahraničí anebo například pro studenty je možnost získat celoroční ke kartě ISIC (http://www.isic.cz/index.php/cestovani/pojisteni). K ISIC kartě stojí od 200-400Kč za celý rok. Kdokoliv si může cestovní pojištění uzavřít u některé z pojišťoven (i online) a stojí přibližně 15 - 40Kč za den.

Řidičský průkaz - pokud plánujete si v Brazílii půjčit automobil a cestovat např. před nebo po setkání, budete potřebovat i mezinárodní řidičský průkaz (je dodatkem ke klasickému řidičskému průkazu - kartičce). Vyřízení je na počkání a žádosti o vydání mezinárodního řidičského průkazu vyřizují příslušná (podle místa trvalého pobytu) pracoviště evidence řidičů obecních úřadů obcí s rozšířenou působností. 

Je potřeb přinést český řidičský průkaz, pasovou fotografii a zaplatit poplatek 50Kč. S tímto řidičským průkazem můžete řídit auto v Brazílii a také si jej tam vypůjčit.

Informace: http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Ridicske_prukazy_Autoskoly/Ridicske_prukazy/Vydani_mezinarodniho_ridicskeho_prukazu.htm

Zobrazeno 2087×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.